Kryptowaluta Litecoin – cyfrowe srebro: notowania, prognozy

Litecoin to kryptowaluta o otwartym kodzie źródłowym wynaleziona przez Charles’a Lee, działająca w systemie P2P. Zalicza się do jednych z najstarszych wirtualnych walut. Została zaprojektowana w celu zmniejszenia kosztów transakcyjnych i zwiększenia efektywności podczas codziennego użytkowania. Limit monet w przypadku Litecoina jest znacznie wyższy niż w przypadku Bitcoina, a czas jego wydobycia jest zdecydowanie krótszy. Ponadto LTC jest lepiej zabezpieczony matematycznymi algorytmami niż BTC.

Kantor Litecoin
obrazek prezentujacy

Historia kryptowaluty Litecoin

Litecoin został stworzony w 2011 roku przez słynnego programistę pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej – Charliego Lee. Specjalista ten od 2000 roku, przez około 10 lat, pracował w firmie Google, a następnie rozpoczął współpracę z popularną giełdą kryptowalut, czyli Coinbase. Jednak, jak się okazuje, Charlie Lee stworzył Litecoina już podczas zajmowania stanowiska w Google. Podobno zaczął nad nim pracować, gdy zrobiło się głośno o najpopularniejszej kryptowalucie, czyli Bitcoinie. W 2013 roku wartość Litecoina wzrosła niemal do 400%. Niestety, już miesiąc później cena waluty gwałtownie spadła.

Jak wymienić LTC w kantorze online?

Chciałbyś wymienić Litecoiny online? Skorzystaj usług kantoru Impily! Aby kupić, sprzedać lub wymienić w nim swoją kryptowalutę, wystarczy utworzyć konto, wypełniając formularz znajdujący się pod adresem: https://app.impily.com/register, a następnie podać swoje podstawowe dane, takie jak numer telefonu i e-mail. Na podany adres mailowy zostanie wysłana wiadomość weryfikacyjna – otwórz ją i kliknij w odnośnik potwierdzający rejestrację konta. W kolejnym kroku zostaniesz przeniesiony do strony, na której musisz ustawić swoje hasło, a następnie wybrać opcję „Załóż konto”. Na końcu wystarczy wpisać podstawowe informacje o sobie, aby móc rozpocząć wymianę Litecoinów.

Notowania Litecoin - Gdzie sprawdzić?

Zastanawiasz się, gdzie możesz śledzić prognozy i kursy związane z Litecoinem? Pragniesz dowiedzieć się, ile w aktualnym momencie kosztuje LTC? Wejdź na stronę kantoru Impily i załóż konto, a uzyskasz pełen dostęp do informacji na temat kursów i prognoz Litecoina oraz wielu innych wirtualnych walut. Pamiętaj, że będąc na bieżąco z aktualnym stanem rynku, masz szansę sprawnie zarządzać zebranymi aktywami.

Sprawdź kantor kryptowalut online!
Impily.com

Prognozy Litecoin – kiedy kupować?

Aby kupić Litecoina w dobrym momencie, należy na bieżąco śledzić kursy i prognozy. Szczegółowe informacje o tej kryptowalucie dostępne są w kantorze Impily. Pamiętaj jednak, że aby uzyskać do nich dostęp, należy założyć konto. Nie martw się, rejestracja jest szybka i prosta! Jeśli jednak napotkasz problemy, skontaktuj się ze specjalistami z Impily. Z pewnością pomogą Ci utworzyć konto i z przyjemnością doradzą, kiedy warto kupować Litecoina oraz inne kryptowaluty.

Metoda wpłaty

W Impily możesz dokonać wpłaty środków przy pomocy standardowego przelewu bankowego w walucie PLN oraz EUR. Kantor akceptuje również wpłaty kartą kredytową i debetową MasterCard. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub potrzebujesz pomocy przy wpłacaniu środków, skontaktuj się z obsługą Impily.

Bezpieczne portfele

Korzystając z usług Impily, możesz przechowywać zakupione kryptowaluty w bezpiecznym portfelu tzw. cold wallet. Dzięki temu nie musisz posiadać żadnych zewnętrznych aplikacji, martwić się o bezpieczeństwo swoich środków ani ponosić opłat za przesyłanie wirtualnych walut. Wybierając Impily, masz wszystkie wirtualne pieniądze w jednym, bezpiecznym miejscu.

Polski kantor

Impily to polski kantor kryptowalut, w którym możesz szybko i bezpiecznie sprzedawać, kupować i przechowywać kryptowaluty takie jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum czy Ripple. Chcesz rozpocząć przygodę z wirtualnymi pieniędzmi? Załóż konto w Impily już dziś i ciesz się stałym dostępem do swoich aktywów.

Dostępność aplikacji

Zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z usług kantoru Impily? Jest to kantor online, dzięki czemu po założeniu konta masz stały dostęp do kryptowalut. Wybierając Impily, możesz kupować i sprzedawać cyfrowe pieniądze 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie musisz czekać na otwarcie punktu – z usług kantoru Impily masz szansę korzystać, kiedy chcesz i gdziekolwiek chcesz.